Kommenteeri

Arvamusfestivali arutelusoovitused #5

SpeakSmarti koolitaja ja moderaator Margo Loor valis Arvamusfestival 2017 kavast kolm arutelu, kus soovitab osaleda. Loe, kuula ja arutle kaasa!

12.08 kl 20.00-21.30 @ ERR ala (link)
Parlamendierakondade esimeeste arutelu
Arvamusfestivali kava on nii sisutihe, et mistahes valikute tegemine on alati veidi juhuslik. Midagi tuleb siiski valida, sest kõikjale korraga minna ei saa. Seda öeldes on siiski üks arutelu, mis kindlalt juba 5. festivali järjest minu kavas troonib ja see on Arvamusfestivali kulminatsiooniks olev parlamendierakondade esimeeste arutelu. Mulle meeldib seda arutelu kuulata, sest esiteks saab üsna otse ja vahetult kuulda, millest ja kuidas mõtlevad inimesed, kelle otsused ja veendumused mõjutavad tugevalt Eesti käekäiku. Teiseks on hea arutelu eelduseks professionaalsed moderaatorid ja põhjalik ettevalmistus ning see arutelu on ilmselt kõige põhjalikumalt ja kauem ettevalmistatud arutelu kogu festivalil.

11.08 kl 18.00-19.30 @ Teadusala (link) 
Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid?
Kõik, mida saab muuta digitaalseks, muudetakse digitaalseks. Paljud on seda lauset kuulnud, aga ma arvan, et isegi tänases Eestis, mis ju maailmas digitaalse ühiskonna musternäiteks on, ei kujuta suur enamus inimesi ette selle lause kogu tähendust. Nooremate inimeste sotsiaalne elu on juba suuresti muutunud digitaalseks. Praktiliselt kogu meie suhtlemine on juba muutunud digitaalseks. Raha on just praegu muutumas digitaalseks. Aga on veel hulk valdkondasid, mida digipööre vähem puudutanud on. Formaalharidust omandatakse valdavalt veel klassides ja audikates, aga mitte enam kaua. Demokraatia käib veel tavapärasel esindusmeetodil, aga mitte enam kaua. Samas reas on veel ehitus, tootmine, kultuur ja loomulikult sotsiaalprobleemide lahendamine. Lähen huviga kuulamine, kuidas Heateo SA juht Pirkko Valge juhib tehnoloogiainimeste arutelu sotsiaalsete muutuste loomisest läbi tehnoloogia.

11.08 kl 16.00-17.30 @ Müürilehe ja Vikerkaare ala (link) 
Kas on elu pärast kapitalismi?
Mulle meeldib alati festivali jooksul kuulata ka mõnda arutelu, mille teemapüstitus tundub esmalt jaburalt lai või ulmeline. Sellistel aruteludel kaasamõtlemine ei pruugi ilmtingimata anda uusi mõtteid konkreetse teema osas, aga mõjub virgutavalt mõttemeelele üldiselt, raputab natuke stampe lahti, millesse ikka kipud kinni jääma ja tekitab kaasuvaid uusi mõtteid oma peas võibolla hoopis kolmandatel teemadel. Seega võtke seda arutelu pigem sümbolina kui konkreetse soovitusena, selliseid väga laia küsimusega arutelusid pakub festival päris mitmeid.

***

Arvamusfestival rikastab ühiskondlikku mõtteruumi – arutle kaasa!

Heade arutelude eestseisjana tutvustas SpeakSmart 2016. aastal Arvamusfestivalil arutelusilte, mille kaudu saab publik enam kaasatud ning iga osaleja võimaluse oma arvamust väljendada. Festival jätkab 2017. aastal arutelusiltide kasutamise traditsiooni uues kujunduses.
Kui osaled aruteludel, siis kasuta silte - sind nähakse ja kuuldakse!


***

TRAINING: Best Practices for Moderators and Facilitators

You need to moderate a discussion or facilitate an event and you'd like to brush up on your skills, to get some practical tips and tricks?

An EU presidency meeting. An international conference. A panel session or a break-out workshop during a network meet-up. A public participation gathering. A project meeting.

At SpeakSmart, we moderate around 50 conferences, panels, workshops, discussions and meetings of all kinds annually. We've compressed our experience into this 1-day practical course. The course is designed to first quickly remind you of the basics and then to bring you up to speed with the latest developments in the art of moderating.

Read more...


Lisa kommentaar

Email again: