Arvamusfestivali arutelusoovitused #4
12.08 kl 14.15-15.45 @ ERR ala (link)
Kuidas kujundada tõenduspõhist poliitikat?
Selleaastase Pärnu Finantskonverentsi eel kirjutas Taavi Veskimägi, et Eesti organisatsioonide arengu suurimaks komistuskiviks on professionaalse juhtimise puudumine. Nagu paljud teised, nõustun ma selle väitega. Professionaalne juht pole aga mitte see, kelle käsk on kõige kiirem tulema, hääl valjem või kuulsus suurim, nagu tihti arvatakse. Hea juhi tunnuseks on võime tekitada organisatsioonis argumenteeritud arutelu, kus selgub kõige parem idee, tegevusplaan ja poliitika. Sellised arutelud on alati tõenduspõhised. Kuidas luua arutelu, kus argumente toetavad tõsiseltvõetavad tõendid? Kuidas luua arutelu, kus argumente võetakse kuulda? Kuigi ilmselt pole võimalik leida neile küsimustele ammendavaid vastuseid, lähen sellele arutelule otsima teiste lahendusi ning uusi lähenemisi.
11.-12.08 kl 10.00-22.00 @ Tallinna tn 13 (link)
Näitus "Ruuminihe"
Kahjuks (või ehk hoopis õnneks) on inimvõimetel piirid. Kaks päeva järjest tõsistele, argumenteeritud aruteludele keskendumine nendesse piiridesse ei mahu. Tähelepanuvõimet aitab taastada vahepeal millegi muuga tegelemine ning info ammutamine mitmekülgsetest allikatest. Arvamusfestivali kultuuriprogramm pakub selleks suurepärase võimaluse. Selles programmis on minu lemmikuks Rein Muuluka, Kati Otsa ja Katrin Enni näitus “Ruuminihe”.
11.08 kl 22.00-00.00 @ ERR ala (link)
Fuckup Nights: ebaõnnestumiste õhtu Arvamusfestivalil
Ava Facebook, Instagram või pildialbum riiulil. Kõik, absoluutselt kõik pildid ja lood on meie parimatest külgedest ning säravamatest mõtetest. Reisidest soojale maale, tehtud töödest, loetud raamatutest, armastest kassidest, kenast väljanägemisest, isuäratavast toidust. Ühtegi ebaõnnestumist sealt ei leia. Kui oled korralik eestlane, on avanev pilt muserdav – miks läheb naabril nii palju paremini kui mul? Tegelikult ei lähe, ainult et me ei räägi ebaõnnestumistest. Kui tahad selles veenduda, mine kuula Fuckup Nightsi. Ja muide, see on suurepärane näide, et hea ja sügav arutelu ei pea olema paneeldiskussioon.
***
Arvamusfestival rikastab ühiskondlikku mõtteruumi – arutle kaasa!
Heade
arutelude eestseisjana tutvustas SpeakSmart 2016. aastal Arvamusfestivalil arutelusilte, mille kaudu
saab publik enam kaasatud ning iga osaleja võimaluse oma arvamust väljendada. Festival jätkab 2017. aastal arutelusiltide kasutamise traditsiooni uues kujunduses.
Kui osaled aruteludel, siis kasuta silte - sind nähakse ja kuuldakse!
***
KOOLITUS: Arutelude disain ja juhtimine
Hea arutelu inspireerib, paneb mõtlema, paneb kahtlema ja loob sünergiaid. Heast arutelust sünnivad uued ideed või leitakse mõnele vanale ideele uus lähenemisnurk. Aga hea arutelu ei sünni päris iseenesest.
Olgu tegemist koosoleku, konverentsi, ümarlaua, seminari, paneeldiskussiooni või millegi muuga - suurt rolli mängib see, kuidas oleme arutelu disaininud ja kui osavad arutelujuhid me oleme. Hea uudis on, et nii arutelu kokkupanemise ja ülesehitamise kui juhtimise oskused on kõik õpitavad ja harjutatavad.
Loe edasi...