Kommenteeri

Arvamusfestivali arutelusoovitused #6

SpeakSmarti koolitaja ja moderaator Sigrid Solnik valis Arvamusfestival 2017 kavast kolm arutelu, kus soovitab osaleda. Loe, kuula ja arutle kaasa!

11.08 kl 16.00-17.30 @ Müürilehe ja Vikerkaare ala (link)
Kas on elu pärast kapitalismi?
Eestis on dogmaatiline seisukoht, et ega ikka väga ei ole. Alternatiivide üle rääkijad tembeldatakse sageli kas ullikesteks, hipideks või Kremli käsilasteks. Miks ma arvan, et see on oluline arutelu? Esiteks sellepärast, et ühiskonnas ei tohiks olla tabuteemasid ja seisukohti, mida justkui ei tohiks kriitiliselt analüüsida (vt ka põlevkivist loobumine; terve talupojamõistus; Esimene Eesti Vabariik). Teiseks sellepärast, et kapitalistlikul süsteemil on vead, millest kaotavad kõik peale nende käputäie maailma kõige rikkamate meeste. Oleks juba aeg mõne mõnusama variandiga lagedale tulla.

11.08 kl 18.00-19.30 @ Eelarvamuste ala (link) 
Vana naine: saavutus või salgamist vääriv?
Tulevikule tuleb otsa vaadata - ca 50% minuealistest on ühel hetkel vanad naised. Ja sellest teemast ei räägita üldse! Eestis on rebränditud kutseharidust, turvavöösid, taimetoitu ja mida kõike veel. Ühiskond võidaks kui vanad naised oleksid rohkem pildis, ühiskonnas aktiivsemad ja sama palju väärtustatud kui vanad mehed. Teeme ära!

12.08 kl 18.00-19.30 @ Teadusala (link)
Disainime endale beebi. Helge tulevik või libe tee?
Yuval Noah Harari, tulevikuühiskondadest kirjutav Iisraeli ajaloolane on nentinud, et tänapäeva meditsiin on üha enam fokusseeritud inimese eluea pikendamisele ja inimese keha ning vaimu järgmisele tasemele viimisele. Et me elaksime kauem, et me suudaksime rohkem, et me oleksime ilusamad ja tegusamad ja targemad. Kes ei tahaks endale KÕIGE võimekamat, parimate geenidega järeltulijat? Samas on fakt see, et beebide disainimine saab suuresti olema rikaste lõbu. Kas on võimalik, et beebide disainimine ja teised tänapäeva tippmeditsiini võimalused ei too kaasa globaalsete heaolu-lõhede veel suuremat süvenemist? Hirmutavalt düstoopiline, samas kohutavalt põnev temaatika!

***

Sigrid Solnik modereerib arutelu "PÕXIT ehk põlevkivienergeetikast väljumine: miks, millal ja kuidas?"  11.08 kl 12.00-13.30 @ Energiapöördeala

***

Arvamusfestival rikastab ühiskondlikku mõtteruumi – arutle kaasa!

Heade arutelude eestseisjana tutvustas SpeakSmart 2016. aastal Arvamusfestivalil arutelusilte, mille kaudu saab publik enam kaasatud ning iga osaleja võimaluse oma arvamust väljendada. Festival jätkab 2017. aastal arutelusiltide kasutamise traditsiooni uues kujunduses.
Kui osaled aruteludel, siis kasuta silte - sind nähakse ja kuuldakse!


***

TRAINING SERIES:  Argumentation Skills for Business Professionals
Jan 12th - Feb 2nd 2018, Tallinn


Long story short: speaking and moderating skills have moved on from where to look or how to move your hands. Every business professional has moments when he or she needs to speak up - in front of their team, at a meeting or as a speaker at a conference. You probably also need to design and facilitate discussions to involve partners in decision making process. With us you will learn to persuade with constructive arguments, deliver memorable presentations and design meetings, where everyone present will be grateful for an excellent use of their time. No lectures. In a small group. Using case studies.

Suitable for expats and people in international teams, who want to learn contemporary argumentation skills in English.

The training series consists of three trainings, participate in any one day or the whole series.

Read more...

Lisa kommentaar

Email again: