Kommenteeri

Arvamusfestivali arutelusoovitused #3

SpeakSmarti koolitaja Siim Vahtrus valis Arvamusfestival 2017 kavast kolm arutelu, kus soovitab osaleda. Loe, kuula ja arutle kaasa!

11.08 kl 12.00-13.30 @ Energiapöördeala (link)
PÕXIT ehk põlevkivienergeetikast väljumine: miks, millal ja kuidas? Põlevkivisektori arvele langeb lõviosa Eesti jäätmete, eriti ohtlike jäätmete tekkest, CO2-, SO2, NOx jt kahjulike ainete õhuheitest, sektor on konkurentsitult suurim veetarbija/-raiskaja. Samas on tegemist sektoriga, mis on põhiline tööandja Eesti ühele sotsiaalselt tundlikuimale regioonile - Ida-Virumaale. Seepärast on küsimus selle sektori tulevikust oluline meist igaühele. Arutelul osalejad on kõik oma valdkonnas tugevad tegijad, suudavad avada seda mitme külje pealt. Boonusena juhib arutelu Sigrid Solnik SpeakSmartist!

12.08 kl 12.00-13.30 @ Euroopa ala (link)
Inimesed söönud, loodus terve – millist põllumajandust vajame?
Üks Arvamusfestivali toredamaid osasid on see, et see võimaldab inimestel saada süvavaade asjadesse, millega iga päev kokku puutume, ent millele seejuures tingimata väga palju ei mõtle. Toit on kindlasti üks selliseid valdkondi-teemasid, millega keskeltläbi kolm korda päevas silmitsi seisame, mõtlemata seejuures, mis on selle maitsva roa taga, kust ta tuleb, kes ja kuidas seda meieni toob. EL eelarvest moodustavad põllumajandustoetused suurema osa. Samas on kriitilised hääled üha valjemalt rääkimas sellest, et süsteem ei toimi - see on maksumaksjale kallis, reostab ja kahjustab loodust, vaesustab talunikke meil ja mujal ning lisaks kõigele ei paku tervislikku toitu. Kas ja mida tuleks muuta, räägivad oma ala spetsialistid - nii kriitikuid kui ka need, kes peavad ka tänast süsteemi piisavalt heaks.

11.08 kl 12.00-13.30 @ Tööõnne ala (link)
Uus töö, uued reeglid?
Tehnoloogia on muutmas maailma meie ümber üha kiiremini, selle eest pole kaitstud ka inimeste töökohad. Üha vähem on maailmas inimesi, kes töötavad kontoris või tehases, 8-17 ja nii päevast päeva, aastast aastasse. Kuidas suudab ühiskond toime tulla inimeste robotite poolt asendamise ning töö kui sellise olemuslike muutustega, saabki sel arutelul kuulata. Paneel on taaskord suurepärane ning õigustab festivalile vara jõudmist - pealegi, milline tänapäevane juht saaks üldse Sulle ette kirjutada, et pead oma augusti keskpaiga reedeid kontoris veetma?

***

Siim Vahtrus juhib arutelu "Kui ise ei tee, siis ei tee keegi. Aga mida, kellele ja miks teha? Kohaliku tasandi globaalsest mõjust"  11.08 kl 18.00-19.30 @ Ääreala.

***

Arvamusfestival rikastab ühiskondlikku mõtteruumi – arutle kaasa!

Heade arutelude eestseisjana tutvustas SpeakSmart 2016. aastal Arvamusfestivalil arutelusilte, mille kaudu saab publik enam kaasatud ning iga osaleja võimaluse oma arvamust väljendada. Festival jätkab 2017. aastal arutelusiltide kasutamise traditsiooni uues kujunduses.
Kui osaled aruteludel, siis kasuta silte - sind nähakse ja kuuldakse!


***

KOOLITUS: Training Series: Argumentation Skills for Business Professionals, January 12th - February 2nd 2018
Speaking and moderating skills have moved on from where to look or how to move your hands. Every business professional has moments when he or she needs to speak up - in front of their team, at a meeting or as a speaker at a conference.
With us you will learn to persuade with constructive arguments, deliver memorable presentations and design meetings, where everyone present will be grateful for an excellent use of their time. No lectures. In a small group. Using case studies.
The training is suitable for expats and people in international teams, who want to learn contemporary argumentation skills in English.

Read more...


Lisa kommentaar

Email again: