Kommenteeri

Arvamusfestival 2018 arutelusoovitused #2

SpeakSmart teenuseprotsessi juht Karin Rohi külastab sel aastal Arvamusfestivali esimest korda: "Esmakordse külastajana hoian silmad-kõrvad avatud kõigele. Kindlasti on mu ootus hakata paremini mõistma arutelude kontseptsiooni ning arutelujuhtide töö ülesehitust. Festivalil üritan suunata oma kuulmismeele eelkõige arutelus osalejate vahelisele suhtlusele lähtuvalt teema püsitusest".
Karin valis välja Arvamusfestivali 2018 kavast 3 arutelu, mis teda kõige rohkem kõnetasid:

1# Kas tulevikus oleme tööd tehes õnnelikumad? (10.08 kell 13.00- 14.30, lava: Sotsiaaldemokraatliku erakonna ala) 

See oli teema, mis kavas kohe silma hakkas. Eelkõige seetõttu, et tegemist on väga aktuaalse teemaga. Igapäev on kuulda kuidas ühele või teisele ei meeldi tema töö, töökaaslased või mõni muu omadus nende ametialal, mis tõstatabki küsimuse, et millal siis ollakse õnnelikud oma tööd tehes? Võibolla polegi küsimus nii väga selles, et olla õnnelik tööd tehes, vaid tähelepanu peab pöörama ka muudele faktoritele. Nagu arutelu tutvustuseski välja on toodud, siis mõjutab seda kõike vananev ühiskond, tervis ja heaolu, tootlikus ning töötamise regulatsioonid. Minu silmis on ülimalt oluline, et suudetaks rahul olla oma tööga, kuna tööl käimine on üks tegevus, mis on elus püsimiseks vajalik, kuid igalühel on võimalus oma tööelu kujundada vastavalt isiklikele eelistusele. Küsimus on selles, kui palju selle nimel ollakse valmis pingutama.  

#2 Digimuutuv kool (10.08 kell 14.00-15.30, lava: Haridus 2.0)

See on teema, millel olen silma peal hoidnud mõnda aega ning olen huviga kuulanud nii vastu kui ka poolt väiteid. Ühelt poolt on haridussüsteem uuenenud, kuid teisalt jällegi jäänud oma vanade liistude juurde. Digimaailm on teema, millega lapsed puutuvad igapäevaselt kokku ka koolist väljaspool. Põhiküsimus on, kuidas tasakaalustada tehnika kasutamist õppimisel ja tavakasutuses, et see ei lõppeks nutisõltuvusega. Tasakaal on oluline ka õppesituatsioon, kus kõik ei ole tehnika najalt õpitav, näiteks kirjatehnika.  

#3 Kuidas kajastada surma? (10.08 kell 16.00 - 17.30, lava: Eesti Meedia ala)

Raske on välja tuua mõjuvaid põhjendusi, miks võiks antud arutelu kuulata, kuid see on teema millega puutume kõik kokku. Surm on enamasti väga delikaatne teema ning minu kogemus ütleb, et enamasti räägitakse surmast väga ettevaatlikult. Mulle näib, et antud arutelu annab võimaluse kuulata ühte elu paratamatut osa ilma ettevaatlikkuseta ning ehk aitab see ühe hirmsamat, kuid samal ajal nii loomulikku elu osa seada uude valgusesse.


Lisa kommentaar

Email again: